Dzień Papieski 16.10.2022

      images/grafika/DZIE PAPIESKI 2022png.png                                                               

      Więź między prawdą, wolnością człowieka a prawem Bożym ma swą żywą        siedzibę w „sercu” osoby, czyli w jej sumieniu (VS 54).

   

 

XXII Dzień Papieski przebiegał  pod hasłem „Blask prawdy (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła.        Nasze miasto tradycyjnie już organizuje i uczestniczy w tym wydarzeniu. W ten sposób dziękujemy za wielkiego Polaka, wielkiego człowieka, za jego życie, powołanie i nauczanie.

To św. Janowi Pawłowi II  ofiarowali koncert  zespół wokalny "Lechici" pod kier. Leszka Opały i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie. Odbył się on w Hrubieszowskim Domu Kultury i ten również nagrywał to szczególne dla miasta i Polaków wydarzenie. Była to naprawdę wielka uczta duchowa. Mamy nadzieję, że niedzielne popołudnie upłynęło wszystkim widzom w miłej atmosferze.

                                                                                                                                                                        MS

 

 

Dołhobyczów 25.09.2022

„Żołnierz umiera dla innych, nigdy dla siebie”

                                         Józef Piłsudski

 

 

 25 września 2022 roku w Dołhobyczowie miała miejsce niezwykła uroczystość – odsłonięcie pomnika upamiętniającego zwycięski bój 1. Pułku     Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego z wojskami Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej 10 XII 1918 r.

Uroczystość odsłonięcia pomnika rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą św. w miejscowym kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej, sprawowaną przez ks. Dziekana Błażeja Górskiego, kapelana kawalerii, proboszcza parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu. Zespół „Lechici” obsłużył Mszę św. , a o godz. 13.00 wystąpił z koncertem pieśni patriotycznej.

Wesołego Alleluja 2022

images/grafika/wielkanoc 2022 gif.gif    

 

 

     Wielkanoc to święto otuchy i nadziei.
     Z tej okazji życzymy wszystkim,
    aby był to czas przemiany serc,
    odradzania się wiary w drugiego człowieka,
    wzmacniania miłości i szacunku do ludzi
                                              „Lechici”

 

Smoligów - 14.01.2022 r.

images/grafika/IMG_20220114_130127823.jpg W piątek, 14 stycznia 2022 r. zespół brał udział we Mszy św. z racji rocznicy wprowadzenia relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej -  polskiej pielęgniarki w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Droga Życia” w Smoligowie.

Bł. Hanna Chrzanowska swoją posługę realizowała przed i po II wojnie światowej. Może być wzorem dla młodych dziewcząt, do wykonywania zawodu pielęgniarki. Ściśle współpracowała z kard. Karolem Wojtyłą w duszpasterstwie służby zdrowia. Obecnie w kaplicy na stałe zainstalowane są relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej.

Czytaj więcej...

Mamy swój hejnał - Teleexpress TVP 4.01.2022 r.

    

© 2022 Zespół Wokalny "Lechici" z Hrubieszowa. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates