XXII Ogólnopolski Festiwal Piesni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego Hrubieszów 2017

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 20, listopad 2017 admin

images/IMG_9356.JPG

 

 

 

 

XXII Ogólnopolski  Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego rozpoczął hymn „Młodością Kolumbów” w wykonaniu zespołu „Lechici” pod kierunkiem Leszka Opały. Gwiazdami imprezy były zespoły "Banda i Wanda" oraz "Bednarek Band".

Utworem "Grajcie Panu" – „ Lechici” wraz z zespołem instrumentalnym i gościnnie występującym  z nimi  pianistą Piotrem Matusikiem rozpoczęli swój koncert podczas inauguracji  Festiwalu.

Z zespołem wystąpili także Aleksandra Opała i Jacek Wróbel wywodzący się z „Lechitów”, a dziś już zawodowo zajmują się śpiewem. Oni też, w drugiej części koncertu, wystąpili jako soliści scen operowych w przygotowanym specjalnie z tej okazji programie. Jako akompaniator towarzyszyła im  pianistka Małgorzata Neugebauer.

W niedzielę (19 listopada) przed południem (godz. 9.30) odprawiona została uroczysta Msza św. w kościele garnizonowym z udziałem uczestników Festiwalu, którzy muzycznie obsłużyli Liturgię.

Na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury od czwartku do niedzieli (16-19. 11. 2017 r.) wystąpiło 58 solistów i 26 zespołów,  ogółem  w pięciu koncertach konkursowych wystąpiło ponad 200 artystów z różnych stron Polski.

MS

 

 

© 2014 Zespół Wokalny "Lechici" z Hrubieszowa. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates